Кібербезпека
Захист від інтернет-загроз
Брандмауери
Комп'ютерний брандмауер контролює доступ між мережами. Як правило, він складається із шлюзів та фільтрів, які варіюються від одного брандмауера до іншого. Брандмауери також екранують мережевий трафік і можуть блокувати небезпечний трафік. Брандмауери діють як проміжний сервер між з'єднаннями SMTP та протоколом передачі гіпертексту (HTTP).
Протоколи HTTPS та HTTP
HTTP (з англ. HyperText Transfer Protocol — протокол передачі гіпертексту) — це прикладний протокол передачі даних у мережі. Наразі його використовують для отримання інформації з веб-сайтів. Протокол HTTP заснований на використанні технології «клієнт-сервер»: клієнт, що відправляє запит, є ініціатором з’єднання; сервер, який отримує запит, виконує його і відправляє клієнту результат.
HTTPS (з англ. HyperText Transfer Protocol Secure — безпечний протокол передачі гіпертексту) — це розширення протоколу HTTP, що підтримує шифрування за допомогою криптографічних протоколів SSL и TLS.
Забезпечення безпечної передачі даних потребують сайти, де вводять і передають конфіденційну інформацію (особисті дані користувачів, деталі доступу, реквізити платіжних карт) — на будь-яких сайтах з авторизацією, взаємодією з платіжними системами, поштовими сервісами. Шифрування таких даних дозволить запобігти їх перехоплення і використання третіми особами. НЕ повідомляйте свої особисті дані на сайтах без протоколу HTTPS, це може бути фішинг або ваші дані можуть перехопити зловмисники.
Багатофакторна автентифікація
Багатофакторна автентифікація (MFA) — це метод управління доступом до комп'ютера, при якому користувачеві надається доступ лише після успішного подання кількох окремих доказів механізму автентифікації — як правило, принаймні двох із наступних категорій: знання (те, що вони знають), володіння (те, що вони мають), і невід'ємність (те, що вони є). Інтернет-ресурси, такі як веб-сайти та електронна пошта, можуть бути захищені за допомогою багатофакторної автентифікації.
Надійний пароль
- Довший пароль забезпечує більший рівень безпеки. Використовуйте щонайменше вісім символів. Це можуть бути комбінації літер, цифр і символів.
- Не використовуйте поширені слова
-Уникайте простих слів, фраз і шаблонів, які легко вгадати.
- Не використовуйте особисту інформацію
- Поєднуйте різні типи символів
Використовуйте комбінації буквено-цифрових символів і знаків.
- Використовуйте унікальний пароль для кожного окремого сервісу
Перевірити надійність свого паролю можна за посиланням https://howsecureismypassword.net/